Feeds Tamper (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: Statut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Log
fr: Journal

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Export
fr: Exporter

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: False
fr: Faux

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Text
fr: Texte

en: Date format
fr: Format de date

en: Your changes have been saved.
fr: Vos modifications ont été enregistrées.

en: To
fr: À

en: From
fr: De

en: Overridden
fr: Supplanté

en: Other
fr: Autre

en: Both
fr: Les deux

en: Override
fr: Supplanter

en: Operation
fr: Opération

en: Feeds
fr: Flux

en: Limit
fr: Limite

en: Revert
fr: Rétablir

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Thousands separator
fr: Séparateur de milliers

en: Raw
fr: Brut

en: Local
fr: Locale

en: Machine name
fr: Nom système

en: Case sensitive
fr: Sensible à la casse

en: Column
fr: Colonne

en: Choose
fr: Choisir

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Paquet

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Truth value
fr: Valeur booléenne

en: Null
fr: Vide

en: Decimals
fr: Décimales

en: Exact
fr: Correct

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
fr: Le nom système est déjà utilisé. Il doit être unique.

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --
