Facet API (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (68 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Links
fr: Liens

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Remove item
fr: Retirer l'élément

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Text
fr: Texte

en: Search keywords
fr: Mots-clés de recherche

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Roles
fr: Rôles

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Count
fr: Décompte

en: item
fr: élément

en: items
fr: éléments

en: OR
fr: OU (OR)

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Save and edit
fr: Enregistrer et éditer

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Empty text
fr: Texte de page vide

en: Operator
fr: Opérateur

en: Order
fr: Ordre

en: Pattern
fr: Motif

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: AND
fr: ET (AND)

en: No limit
fr: Aucune limite

en: Facets
fr: Facettes

en: Facet
fr: Facette

en: Current search
fr: Recherche actuelle

en: Blocks
fr: Blocs

en: Raw value
fr: Valeur brute

en: <None>
fr: -Aucun-

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: Sort
fr: Trier

en: Offset
fr: Décalage

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Search path
fr: Chemin de recherche

en: Bundles
fr: Paquets

en: Do not cache
fr: Ne pas mettre en cache

en: Filter settings
fr: Paramètres de filtrage

en: Per role
fr: Par rôle

en: Per user
fr: Par utilisateur

en: Export configuration
fr: Exporter la configuration

en: Custom text
fr: Texte personnalisé

en: Post date
fr: Date de publication

en: %name must be an integer.
fr: %name doit être un entier.

en: Page number
fr: Numéro de page

en: Query type
fr: Type de requête

en: Search page
fr: Page de recherche

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: HTML element
fr: Élément HTML

en: Facet field
fr: Champ Facette

en: Filter by @title:
fr: Filtrer par @title :

en: Search Toolkit
fr: Outils de recherche

en: Facet name
fr: Nom de la facette

en: Enable @title
fr: Activer @title
